Wygrana Lecha Poznań z Villarreal CF rezultatem 3 do 0 - mistrz polskiej ligi wystąpi w rozgrywkach europejskich wiosną!

Trudno zaprzeczyć temu, iż sympatycy piłki nożnej z naszego kraju nie mają zbyt często sposobności do celebrowania wygranych swojego zespołu w pucharowych rozgrywkach. Drużyny z ligi polskiej z reguły swoją przygodę z europejskimi zmaganiami kończą błyskawicznie i wówczas mogą się skoncentrować jedynie na krajowych zmaganiach. Jednak w obecnie trwającym sezonie wyjątkowe pobudki do radości mają kibice Lecha. Drużyna mistrza PKO Ekstraklasy zdołała zakwalifikować się do rozgrywek grupowych Ligi Konferencji Europy i od pierwszego spotkania zapewnia własnym kibicom sporo emocji. Lech Poznań rywalizował z hiszpańskim Villarreal, a więc solidnym oponentem w trakcie 6 kolejki rozgrywek grupowych. Wygrana w tym pojedynku oznaczała, że zawodnicy poznańskiego Lecha zagwarantują sobie awans do następnej fazy. Dużo ekspertów sportowych miało wątpliwości co do tego, iż Kolejorz jest w stanie zwyciężyć z zdecydowanie lepiej notowanym przeciwnikiem i należy to zaznaczyć.

Mistrz polskiej ligi od pierwszej minuty tego spotkania wyglądał znacznie lepiej niż hiszpański przeciwnik. Doskonałym przykładem tego była bramka Velde, która została strzelona w dwudziestej siódmej minucie tego spotkania. Wielbiciele mistrza Polski szaleli z radości i zdecydowanie mocniej zaczęli dopingować swoich piłkarzy. Wynikiem 1:0 dla mistrza polskiej ligi zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Piłkarze Lecha Poznań musieli grać ostrożnie i jednocześnie szukać szansy na strzelenie następnego gola w II połowie meczu. 6 minut po wznowieniu gry zawodnicy Lecha Poznań strzelili kolejną bramkę. W 51. minucie gola na 2 do 0 ustrzelił Michał Skóraś, który grał w tym pojedynku bardzo dobrze. Piłkarz mistrza Polski na 13 minut przez zakończeniem spotkania zdobył drugiego gola, co doprowadziło piłkarskich fanów będących na stadionie przy ulicy Bułgarskiej do ekstazy. Spotkanie w końcowym rozrachunku skończyło się wynikiem 3:0 dla Lecha, co oznaczało gwarantowany awans do fazy pucharowej rozgrywek Ligi Konferencji Europy. Mistrz polskiej ligi w rywalizacji grupowej zajął II lokatę. W kolejnej fazie Europa Conference League grać będą z Bodo/Glimt.