Warszawska Legia objęła pozycję numer jeden w swojej grupie po tym jak pokonała Spartak Moskwa! Zaskakujące rozstrzygnięcie w pierwszej rundzie turnieju Europa League!

Warszawska Legia objęła pozycję numer jeden w swojej grupie po tym jak pokonała Spartak Moskwa! Zaskakujące rozstrzygnięcie w pierwszej rundzie turnieju Europa League!

Nie podlega żadnej wątpliwości, że kluby piłkarskie z Polski strasznie rzadko gwarantują nam radosne emocje w rozgrywkach europejskich. Zostaliśmy przyzwyczajeni do tego, że w większości przypadków kluby z PKO Ekstraklasy błyskawicznie odpadają w eliminacjach i kończą swoją przygodę w zmaganiach europejskich. W trwającym w tej chwili sezonie kibice piłkarscy z naszego kraju mogli być jednak znacznie mocniej zadowoleni z formy zespołów piłkarskich. W rozrachunku końcowym do grupowej fazy europejskich zmagań awansowała tylko Legia, jednak reszta drużyn w okresie kwalifikacyjnych rozgrywek radziła sobie naprawdę solidnie. Teraz jednakże chcemy się skupić na dyspozycji warszawskiej Legii, która podczas wieczoru w środę zainaugurowała zmagania w grupowej fazie Ligi Europy. Przeciwnikiem w meczu numer jeden fazy grupowej był Spartak z Moskwy, a więc niezwykle solidny klub z Rosji.

Przed tym starciem mnóstwo dziennikarzy zgodnie uważało, iż Legii Warszawa niesamowicie ciężko może być powalczyć o jakąkolwiek zdobycz punktową. Spartak z Moskwy w teorii wydawał się przeciwnikiem zdecydowanie trudniejszym i mistrz rozgrywek polskich musiał się mocno postarać, by wywalczyć chociażby punkt w tym spotkaniu. Jednak rzeczywistość wyglądała zdecydowanie inaczej, co z całą pewnością jest genialną nowiną dla fanów piłkarskich z naszego kraju. Gracze szkoleni przez Michniewicza Czesława już od pierwszych minut tego spotkania zgotowali drużynie gospodarzy i w paru sytuacjach znaleźli się blisko zdobycia bramki. Piłkarze moskiewskiego Spartaka bez najmniejszych wątpliwości byli bardzo zdziwieni tym, w jaki sposób to spotkanie rozgrywają gracze Legii z Warszawy. Naprawdę rozsądna była gra mistrza Ekstraklasy i mogliśmy w niej zobaczyć koncepcję na to starcie. W sytuacji, kiedy na tablicy wyników wybiła 90. minuta spotkania wszystko wskazywało na to, iż starcie zakończy się wynikiem remisowym. Wtedy jednak piłkarze Legii Warszawa wyprowadzili fenomenalną kontrę, która zakończyła się trafieniem dla drużyny gości zdobytym przez Lirima Kastratiego. Jeszcze na koniec spotkania zawodnicy Spartaka Moskwa starali się ustrzelić wyrównującą bramkę, jednak nie wystarczyło im czasu i to właśnie gracze mistrza PKO Ekstraklasy mogli świętować trzy punkty.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy