W finałowym pojedynku mistrzostw świata polska kadra narodowa siatkarzy poniosła porażkę z kadrą narodową Włoch wynikiem 1 do 3!

W finałowym pojedynku mistrzostw świata polska kadra narodowa siatkarzy poniosła porażkę z kadrą narodową Włoch wynikiem 1 do 3!

Wiele siatkarskich wielbicieli ma świadomość tego, jak istotnym wydarzeniem są światowe mistrzostwa. Przede wszystkim wielbiciele tego sportu w Polsce wiedzą to, gdyż polska narodowa kadra w siatkówkę od wielu lat święci triumfy na arenie międzynarodowej. Nie powinno więc dziwić to, iż w Polsce zapanowała ekstaza, gdy ogłoszono zmianę organizatora mundialu. Turniej pierwotnie miał się odbyć w Rosji, jednak z uwagi na wojenne działania organizacja została odebrana Rosji. Federacja siatkarka FIVB nie zamartwiała się jednak, ponieważ Polska dowiodła już parę razy, że jest w stanie organizować wydarzenie tego kalibru. W roku 2014 światowe mistrzostwa również rozgrywane były na halach w Polsce i wówczas piłkarska reprezentacja Polski siatkarzy zdobyła tam złoto. Spora część wielbicieli siatkówki wierzyła, że i tym razem będzie podobnie.

Należy przyznać to, że polska kadra narodowa w siatkówkę od samego początku mundialu wyglądała fantastycznie. Bez problemów pokonywaliśmy następnych rywali i zdawało się, że jesteśmy na najlepszej drodze do następnej obrony mistrzowskiego tytułu. W meczu o finał po pięciosetowym boju zwyciężyliśmy brazylijską drużynę narodową wynikiem trzy do dwóch. Przeciwnikiem polskiej kadry w finałowym spotkaniu mistrzostw świata była włoska drużyna. To jest bez cienia wątpliwości drużyna, w której można zobaczyć kilku genialnych siatkarzy. Pokazali oni na parkietach w Polsce, iż będzie trzeba się z nimi liczyć w przyszłości. Polska reprezentacja doskonale zaczęła spotkanie finałowe, zwyciężając w I secie rezultatem 25 do 22. Jednakże następne odsłony to był popis gry drużyny narodowej Włoch. Duża ilość pomyłek po stronie polskiej kadry i naprawdę skuteczna gra siatkarzy z Włoch sprawiła, że to właśnie oni wygrali w spotkaniu finałowym rezultatem 1:3. W końcowym rozrachunku kadra Polski zajęła miejsce numer dwa na mundialu i trzeba zaznaczyć fakt, że to także jest gigantyczny sukces.|Drużyna Polski w rozrachunku końcowym zajęła miejsce numer dwa na mundialu i należy podkreślić to, że to też jest gigantyczny sukces.|miejsce numer dwa na mistrzostwach świata finalnie zajęła polska kadra i warto zaznaczyć, że to także jest niezwykły sukces.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy